Zajęcia dla seniorów Warszawa – co polecacie?

#2017-03-16 01:50:45 

KotkaMigotka

Użytkownik

Cześć. Chciałabym znaleźć jakieś ciekawe zajęcia dla moich rodziców które pomogą mi wyciągnąć ich z domu. Siedzenie w czterech ścianach nie wpływa na nich dobrze, widzę, że są coraz mniej energiczni i nic im się nie chce, na pewno brakuje im ruchu, wychodzenia z domu i kontaktu z innymi ludźmi. Niestety mieszkają w bloku więc nie mają jakichś zajęć na podwórku, działki też nie mają możliwości uprawiać. Sama nie wiem co wybrać, myślałam może o jakichś zajęciach plastycznych ale nie wiem czy to nie jest takie trochę jak dla dzieci a nie są jacyś bardzo starzy ani zdziecinniali. Możecie mi podsunąć jakiś pomysł? Może wasi bliscy czy znajomi seniorzy korzystają z jakichś zajęć tego typu i są zadowoleni?
#2017-03-16 01:58:48 

WiedźmaRoki

Użytkownik

To może po prostu zapytaj rodziców co chcieliby robić, nie powinnas chyba organizować im czasu za ich plecami
#2017-03-16 03:23:55 

KotkaMigotka

Użytkownik

To jedyne rozwiązanie, nie chcę im organizować tylko zaproponować od razu coś konkretnego bo jak pytam co chcą robić to mówią że telewizor i własne towarzystwo im w zupełności wystarcza… a tak nie jest i widzę że obecna sytuacja odbija się na ich samopoczuciu choć oni może nie zdają sobie z tego sprawy, koniecznie muszą wyjść z domu
#2017-03-16 04:08:07 

CherryLady

Użytkownik

To może jak brak im ruchu to jakieś zajęcia taneczne, kurs tańca? Zwykle kobiety bardzo lubią tańczyć, może i twój tata się skusi :) to zdecydowanie jest ciekawe i bardzo zdrowe, no i sama przyjemnosć tańczyć :)
#2017-03-16 07:01:14 

Monsterka

Użytkownik

Albo jeszcze lepiej, specjalna gimnastyka dla seniorów. Moim zdaniem to super opcja, starszym ludziom zwykle brakuje ruchu a to dla nich niedobrze, dla serca, ciśnienia a przede wszystkim aparatu ruchu, stawów, kości i mięśni. Są takie zajęcia dla seniorów w Warszawie, można je znaleźć tutaj http://www.ckit.pl/gimnastyka-50/. Sama bym się na to pisała jakbym była 50 plus i była na emeryturze cierpiąc na nadmiar wolnego czasu :)

#2017-03-16 07:22:57 

KotkaMigotka

Użytkownik

Nie pomyślałam o takich zajęciach ruchowych a to faktycznie może być najlepsza opcja :) mama na pewno miałaby ochotę, ojca pewnie trudniej byłoby przekonać ale może zadziała na niego argument o zdrowiu, muszę zapamiętać twoją wypowiedź :) Kurs tańca też byłby fajny ale tata niestety od zawsze nie cierpi tańczyć. Dziękuję bardzo i pozdrawiam :)
#2017-03-16 10:17:03 

Monsterka

Użytkownik

Nie ma za co :)
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015