Gdzie szukać pomocy w leczeniu uzależnienia od dopalaczy u dziecka?

#2017-04-20 04:42:17 

matkajurka

Użytkownik

Witam. Potrzebna jest mi pomoc dla mojego syna, który jest uzależniony od dopalaczy. Próbowałam poradzić sobie sama z tym problemem, ale mimo rozmów i obietnic, że będzie lepiej nie ma efektów. Dobrze zdaję sobie sprawę z faktu jak bardzo dopalacze są niebezpieczne, więc nie chcę dopuścić do tragedii i dlatego szukam pomocy. Możecie mi polecić do kogo się po nią zgłosić?
#2017-04-20 07:37:55 

szmytkarol

Użytkownik

Znam ten problem doskonale… I niestety gadanie nigdy nic nie daje, dziecko mówi jedno, a później i tak go ciągnie do tego świństwa i można łatwo odprowadzić do jakiejś strasznej tragedii… Też miałem taki problem z synem i niestety bardzo długi trwało zanim udało nam się mu pomóc.
#2017-04-20 08:40:24 

matkajurka

Użytkownik

Poradziliście sobie z nim sami w końcu? Czy zgłosiliście się do jakiegoś psychologa czy coś takiego?
#2017-04-20 11:33:32 

szmytkarol

Użytkownik

Niestety, sami nie byliśmy w stanie tego ogarnąć. Ale zgłosiliśmy się tutaj: https://www.terapiemlodziezy-oaza.pl/oferta/uzaleznienie-od-dopalaczy/, wysłaliśmy go do tego ośrodka i na szczęście udało im się nam pomóc. Wyciągnęli naszego syna z tego uzależnienia zanim było za późno i doszło do tragedii.
#2017-04-20 12:11:10 

matkajurka

Użytkownik

A czy taki ośrodek jest konieczny? Nie wystarczy dobry psycholog?
#2017-04-20 13:56:24 

szmytkarol

Użytkownik

Niestety moim zdaniem nie wystarczy. Dziecko trzeba od tego odizolować i zmienić jego życie o 180 stopni, żeby zrozumiało jaki problem jest naprawdę i żeby łatwiej mu było zacząć od nowa żyć bez uzależnienia od dopalaczy.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015